Ensoz.net Sitemizde Toplam 18 kategori, 48 yazı ve 24 yorum bulunmaktadır.

Kategoriler geneli

Miraç kandili : En güzel dualı Kandil mesajları ve Kandil resimleri

Admin Tarafından 28 Ocak 2024 tarihinde Özel gün sözleri Kategorisine eklendi

Miraç kandili : En güzel dualı Kandil mesajları ve Kandil resimleri konusu 1081 kez okundu ve 4 yorum yapıldı

Miraç kandili

Merhaba sevgili arkadaşlar Mübarek üç aylardan ilki Recep ayının 27. gecesi idrak edilen Miraç Kandili, Müslümanlar için son derece önem teşkil eden günlerin başında yer alıyor. 

dualı kandil mesajları
dualı kandil mesajları

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in göğe yükseldiği gece olarak bilinen bu günün anlam ve önemi idrak edilirken gönderilen mesajlar da son derece özen istiyor.

Sizler için kısa, uzun, ayetli, dualı, anlamlı Miraç Kandili mesajlarını haberimizde derledik… bunun yanı sıra dua mesajları konumuza da göz atabilirsiniz.

resimli kandil mesajları
resimli kandil mesajları

Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir. (İsra / 1 )

En anlamlı Miraç kandili mesajları

Miraç kandili mesajları
Miraç kandili mesajları

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

kandil mesajları
kandil mesajları

‘(O gece) göğe yükseltildim. Öyle bir makâma çıktım ki, orada kalemlerin (kaderi yazan kalemlerin) gıcırtılarını duyuyordum.'(Buhârî, Salât, Hadisi Şerif)

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

Allah’ın selamı rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın, kandilimiz mübarek olsun.

Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Kandiliniz mübarek olsun.

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) göklere yükseldiği bu gece tüm dualarınızın göklere yükselip kabul olmasını dilerim. Miraç Kandilinizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ya Rabbim Sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu mübarek Miraç kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Allah’ım! fayda vermeyen ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!

Bu değerli kandil gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi olan bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah (c.c.) tüm dualarınızı kabul etsin. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Resimli Kandil mesajları

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç… Bugün günahlarından olabildiğince kaç çünkü bugün Miraç kandili… Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Hayırlı kandiller

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Miraç gecesi, duaların geri çevrilmediği bir gecedir. Bunu fırsat bilerek bu gece dualarımızı eksik etmeyelim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Dualı Kandil mesajları

Miraç Kandili kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile olan bir gündür. Bu günü layıkıyla yaşamak dileğiyle. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Tefekkür ve şükür vesilesi olan bu mübarek günde dualarımızın kabul olması dileğiyle…Kandiliniz mübarek olsun

Yaratana daha derin bir şükür imkânı bulacağımız Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Sizin, ailenizin ve tüm İslam âleminin Miraç kandilini tebrik ediyorum.

Bugünün hepimiz için ruhani bir arınma sağlaması dileğiyle…Kandiliniz mübarek olsun

Anlam ve gönül dünyamıza ışık tutan Miraç Kandili hepimiz için mübarek olsun

Üç Aylar; Müslümanın ruh şöleninin başlangıcıdır. Recep ve Şaban kurulacak gök sofrasının habercisidirReceb-i şerifin bir gün başında, bir gün ortasında ve bir gün de sonunda oruç tutana, Receb’in hepsini tutmuş gibi sevap verilir. Hayırlı Kandiller.

Bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını dilerim.

Miraç Kandili; kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe ederek geleceğimizi planlamamız için büyük bir fırsattır. Bu vesileyle Miraç Kandilinizin hayırlara vesile olmasını dilerim.

Miraç Kandili: Ruhani Yükselişin Gecesi

Miraç Kandili, İslam kültüründe önemli bir yere sahip olan özel bir gecedir. Bu makalede, Miraç Kandili’nin tarihsel arka planından başlayarak, dini önemine, geleneklerine ve küresel olarak nasıl kutlandığına kadar bir dizi konuyu ele alacağız.

Tarihsel Arka Plan

Miraç Kandili, Peygamber Muhammed’in (SAV) ruhsal yolculuğunu anan, kökeni tarihi olaylarla örülü bir gecedir. Bu gece, peygamberin göğe yükselmesi, diğer peygamberlerle buluşması ve önemli vahiyleri almasıyla doludur.

Dini Önem

Miraç Kandili, İslam’daki büyük bir öneme sahiptir. Bu gece, peygamberin ruhsal yolculuğunu anlamak ve İslam’daki önemini vurgulamak adına özel dualar ve ibadetlerle doludur.

Miraç Kandili Gelenekleri

Bu özel gecede gerçekleştirilen özel dualar ve ritüeller ile birlikte Miraç Kandili’nin kültürel adetleri ve uygulamalarını ele alacağız. Evlerin ışıklarla süslenmesi ve hediyelerin değiştirilmesi gibi gelenekler, bu özel gecenin festivallerine katkı sağlar.

Miraç Kandili Kutlamaları

Miraç Kandili, dünya genelinde Müslümanların nasıl kutladığını inceleyeceğiz. Topluluk etkinlikleri, cami etkinlikleri ve bayramlık aktiviteler, bu gecenin neşeli bir atmosferde geçmesine katkı sağlar.

Ruhani Yansıma

Miraç Kandili, kişisel düşünce ve gelişim için özel bir fırsat sunar. Bu geceyi, ruhsal bağlantıyı güçlendirmek, içsel bir muhasebe yapmak ve imanı yeniden canlandırmak için kullanma fırsatı olarak ele alacağız.

Kandil ve Aile

Miraç Kandili’nin kutlamaları sadece toplumun değil, aynı zamanda aile odaklıdır. Aileler, özel yemekler, peygamberin yolculuğuyla ilgili hikayeler ve sevdikleriyle bu mutluluğu paylaşmanın önemini vurgular.

Dualar ve Dua

Miraç Kandili’nde okunan özel duaların ve yapılan duaların önemi üzerinde durarak, bağışlanma ve rehberlik talebinin anlamını ele alacağız.

Hayır İşleri ve İyilikler

Miraç Kandili, iyilik ve sadakat işlerine vurgu yapar. Müminler, bu geceyi fırsat bilerek toplumlarına ve sosyal hayata olumlu katkılarda bulunmaya teşvik edilir.

Miraç Kandili Türk Kültüründe

Türkiye’de Miraç Kandili’nin nasıl kutlandığına dair benzersiz adetler ve gelenekler ele alınacak. Bu özel gecenin dini ve kültürel kutlamalardaki etkileşimine odaklanılacak.

Bereket Gecesi

Miraç Kandili, bereket ve mucizelerle ilişkilendirilen bir gece olarak kabul edilir. Müminler, bu kutsal gecede yaşanan bereketlere dair inançlarını paylaşır ve bu gecenin özel hikayelerini aktarır.

Kandil Çağdaş Toplumda

Modern bir bağlamda, Miraç Kandili’nin hala nasıl anlam taşıdığı ve kutlandığı üzerinde durarak, gelenek ile çağdaş yaşam tarzı arasındaki dengeyi ele alacağız.

Kandil ve Birlik

Miraç Kandili’nin gözetilmesi, Müslüman toplum içinde birlik ve uyumu teşvik eder. Bu gece, Müslümanların birbirleriyle ortak değerleri ve bağları paylaştığı bir zaman olarak vurgulanacak.

Küresel Gözlem

Miraç Kandili’nin dünyanın farklı bölgelerinde nasıl kutlandığını inceleyeceğiz. Farklı kültürlerin bu kutsal gecenin anlamını nasıl ifade ettiğini ve kutladığını gözler önüne sereceğiz.

Bu makalede, Miraç Kandili’nin önemli noktalarını özetleyerek, bu kutsal gecenin anlamını ve önemini vurgulayacağız. Miraç Kandili’nin, Müslüman toplumunda ve dünya genelinde nasıl bir birliktelik ve anlam taşıdığını daha derinlemesine anlamaya çalıştık.

Sıkça Sorulan Sorular (FAQs):

 1. Miraç Kandili bir resmi tatil midir?
  • Hayır, Miraç Kandili resmi bir tatil değildir, ancak Müslümanlar arasında büyük bir dini öneme sahiptir.
 2. Miraç Kandili için önerilen dualar nelerdir?
  • Miraç Kandili için özel dualar, Salat al-Lail gibi duaları içerir ve bağışlanma ve rehberlik isteme anlamına gelir.
 3. Farklı kültürler Miraç Kandili’ni nasıl kutlar?
  • Çeşitli kültürlerin farklı gelenekleri vardır, ancak ortak tema dua, düşünce ve topluluk etkinlikleridir.
 4. Miraç Kandili kutlamalarına non-Müslümanlar katılabilir mi?
  • Miraç Kandili, Müslümanlar için derin dini anlam taşır, ancak genellikle non-Müslümanlar topluluk etkinliklerine katılabilir ve kutlamaları öğrenebilirler. okey oyna


Görüşlerinizi bize yazın

 • 15 Şubat 2024 / Lara tarafından yazıldı.

  Çok güzel kandil mesajları var teşekkür ederiz

 • 7 Mart 2024 / Huriye tarafından yazıldı.

  Evet Kandil mesajları çok hoş özellikle resimli kandil mesajları harika görünüyor

 • 12 Mart 2024 / Ramazan tarafından yazıldı.

  Kandil mesajları çok güzel olmuş elinize sağlık

 • 22 Mayıs 2024 / Mukaddes tarafından yazıldı.

  Çok güzel kandil mesajları var teşekkür ederim